Sosyal Medyada Biz

Bölgesel Haber

Büyükçıvgın, bölgenin sorunlarını konseyde paylaştı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu evsahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Müşterek Toplantısı’nda bölgenin sorunlarını ve çözüm önerileri ile alakalı sunum gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Müşterek Toplantısı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. TOBB İkiz Kulelerde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, daha önceden bölgelerinde belirlenen Oda ve Borsa Başkanları söz alarak sunum yaptı.

Altı başlık da sunum yaptı

Toplantıda söz alan Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da, bölgesi için hazırlanan raporu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a iletilmek üzere konseyde paylaştı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, bölgeyi yakından ilgilendiren 6 ayrı ana başlıkla bir sunum gerçekleştirdi. Büyükçıvgın, yaptığı sunumda, Oda-Borsa meclis üyelerine yeşil pasaport verilmesi, coğrafi işaretli ürünlerin üretiminin ve tüketiminin teşvik edilmesi, hastaneler de dahil kamudan alacakların ödenmesi, taşeron firmaların yaşadığı sıkıntıların giderilmesi, yabancılara konut satışında sürecin hızlandırılması ve gıda ürünlerindeki tağşişte gerekli cezaların verilmesi konularını Bakan Pekcan ve Hisarcıklıoğlu ile paylaştı.

Devamını Okuyun

Popüler